Home » KDK Home » Aranżacja biura domowego

Obecnie coraz więcej osób pracuje w domu.  Zwykle w takich warunkach trudno o ciszę i skupienie, niezbędne do szybkiej i efektywnej realizacji powierzonych zadań. W eliminacji czynników rozpraszających uwagę może pomóc dobrze przemyślana i sprawnie przeprowadzona aranżacja domowego biura. W tym aspekcie warto zdać się na profesjonalistów z KDK Design. Dzięki nam zyskujesz pewność, że Twój kącik do pracy zostanie przygotowany zgodnie z zasadami ergonomii.

Projektowanie biura w domu

Projektując biuro w domu, nasi specjaliści biorą pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim udzielą Ci cennych wskazówek odnośnie do doboru zacisznego miejsca, w którym można bez problemu skupić się na wykonywanych obowiązkach. Wybrane przez Ciebie pomieszczenie urządzimy w taki sposób, aby jak najlepiej spełniało zadania domowego gabinetu. Nie wiesz, jakie biurko kupić i gdzie je umieścić? Zastanawiasz się, co powiesić na ścianach i na jaki kolor je pomalować? Zostaw to nam. Urządzimy biuro na miarę Twoich marzeń. Wyposażymy je w dobrze sprawdzające się w warunkach biurowych oświetlenie w postaci lamp sufitowych oraz umieszczonych przy biurku lampek ledowych.

Aranżacja biura w domu

Wybrane przez nas do aranżacji gabinetu meble doskonale wkomponowują się w otoczenie, nadając wnętrzu niepowtarzalnego stylu, Regały oraz szafki na książki i dokumenty firmowe rozmieszczamy tak, aby w razie potrzeby można było uzyskać do nich łatwy dostęp. Jesteś miłośnikiem kwiatów i nie wyobrażasz sobie bez nich swojego kącika pracy? Zgodnie z życzeniem ozdobimy Twój gabinet pięknymi roślinami, które jonizują powietrze.

Udzielamy także fachowych porad co do wyboru najlepszej kolorystyki ścian. W pomieszczeniach biurowych zwykle króluje biel, dobroczynnie wpływająca na zdolności koncentracyjne mózgu. Aranżacja przestrzeni gabinetu w domu przebiegnie pomyślnie także wówczas, gdy zdecydujesz się na pomalowanie ścian na zielono lub szaro. Barwy te uspokajają umysł i umożliwiają efektywne skupienie się na wykonywanych zadaniach.

Aranżacja biura domowego | KDK-Design

Najważniejsze założenia domowego biura

Wyzwaniem dla każdego, kto urządza domowe biuro, jest połączenie funkcji zawodowej i mieszkalnej. Odpowiednie balansowanie pomiędzy tymi dwoma aspektami wymaga przemyślanego, precyzyjnego podejścia, dlatego warto powierzyć projekt doświadczonym fachowcom z naszej firmy. Konieczność stworzenia przestrzeni, w której można wygodnie pracować, a zarazem odpoczywać czy spać, to duże wyzwanie, jednak z powodzeniem sobie z nim radzimy.
Aranżacja biura domowego powinna być podporządkowana efektywności pracy – przynajmniej w tym konkretnym obszarze, w którym się ona odbywa, np. wokół biurka. Z uwagi na siedzący tryb wykonywania obowiązków zawodowych niezbędnym elementem pomieszczenia jest wygodne, ergonomiczne krzesło. Przy jego wyborze należy uwzględnić głównie komfort siedzenia – nowoczesne biuro w domu jest przede wszystkim praktyczne i przyjazne dla właściciela, a dopiero w następnej kolejności atrakcyjne wizualnie.

Ergonomia na pierwszym miejscu

Projekt musi uwzględniać prawidłowe ustawienie monitora, a co za tym idzie – biurka, fotela i całego stanowiska pracy. Tu nie ma mowy o kompromisach, ponieważ mogą się one odbić negatywnie na zdrowiu, podobnie jak wybór niskiej jakości fotela komputerowego do domowego biura. Miejsce do pracy trzeba zorganizować w taki sposób, żeby zapewnić niezbędną odległość od ekranu i prawidłową pozycję podczas siedzenia.
Warto, aby aranżacja biura w domu uwzględniała dobre wyciszenie pomieszczenia. Dlatego zaleca się zastosowanie szczelnych drzwi i okien oraz miękkich materiałów na ścianach, a na podłodze dywanu, szczególnie jeśli na dworze panuje intensywny ruch, a w mieszkaniu przebywają inne osoby, np. małe dzieci, które powodują dużo hałasu. Skuteczna izolacja pozwala na pełne skupienie się na wykonywanych obowiązkach, a nie odgłosach dobiegających z różnych miejsc.

Harmonia między pracą a życiem codziennym

Utrzymanie skupienia przy pracy wymaga zaprojektowania biura domowego w sposób dość oszczędny, tak aby duża ilość dodatków i ozdób nie stała się źródłem dekoncentracji. Podczas aranżacji należy więc unikać przepychu i kierować się raczej prostotą, co jednak nie wyklucza wykorzystania kreatywnych sposobów na pobudzenie wyobraźni i zwiększenie wydajności. Nie chodzi o to, żeby pracować w ascetycznych warunkach i cały projekt podporządkować aspektom zawodowym, lecz zgrabnie połączyć je z potrzebami dnia codziennego.
Aranżacja biura w domu często odbywa się w istniejącym już pomieszczeniu i polega na zorganizowaniu przestrzeni np. w sypialni, jadalni czy salonie. Nawet w takim przypadku powinno się wydzielić odrębną przestrzeń przeznaczoną wyłącznie na wykonywanie obowiązków, aby życie zawodowe całkowicie nie zmieszało się z prywatnym, bo nierzadko szkodzi to obu tym kluczowym dla wielu osób aspektom. Oddzielenie nie musi oznaczać dosłownego wzniesienia ścian działowych – może mieć charakter bardziej symboliczny i polegać np. na usunięciu z miejsca, w którym stoi biurko, wszelkich innych przedmiotów codziennego użytku.
Jeżeli chcą Państwo zlecić profesjonalną aranżację nowoczesnego biura domowego u doświadczonych architektów, zapraszamy do współpracy z naszą firmą!
Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design