Home » Poradnik » Uncategorized » Na co warto zwrócić uwagę kupując meble łazienkowe?

Jednym z najistotniejszych wyborów podczas urządzania łazienki jest wybór odpowiednich mebli. Jeśli łazienka jest niewielka, dobrym rozwiązaniem są szafki. Pamiętajmy jednak, że meble powinny być nie tylko ładne, ale i praktyczne, czyli przede wszystkim pojemne. Powinniśmy pamiętać również, iż z uwagi na warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu, szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego są wykonane oraz na obecność zabezpieczeń wilgocioodpornych. Czynniki te decydują o trwałości i solidności mebli.

Podczas urządzania łazienki, dobrze rozplanujmy rozmieszczenie wyposażenia i mebli. Idealnym miejscem na schowki są okolice umywalki. Duży wybór umywalek montowanych do ściany i umywalek nablatowych pozwala zrezygnować z postumentu i w pełni wykorzystać przestrzeń pod umywalką. Rozwiązaniem do małej łazienki jest umywalka mocowana do ściany w komplecie z szafką (stojącą lub wiszącą), która nie wystaje poza jej krawędzie. Wybierając umywalkę nablatową, możemy uzyskać dodatkową powierzchnię do odkładania kosmetyków i przyborów toaletowych.

Zestaw mebli łazienkowych Capri Oak set 120D – dwustanowiskowy

Jak dopasować meble łazienkowe?

Meble stanowią ważny element aranżacji łazienki. Najczęściej wybierane to te w postaci szafki pod umywalką, stojącego lub wiszącego słupka i szafki ukrytej nad zabudową do WC. Do małych łazienek doskonale sprawdzi się wąska, na szerokość umywalki, szafka z szufladami,  w którym umieścimy podręczne kosmetyki. Jeśli wystarczy nam miejsca możemy zdecydować się również na wąski słupek lub zabudowę nad pralką. Zawsze warto maksymalnie wykorzystać przestrzeń, w końcu rzeczy stale przybywa, a mając dużo miejsca unikniemy bałaganu.

Zestaw mebli łazienkowych Bahama Mint 800 set 80

Szafki łazienkowe stojące czy wiszące?

Szafki łazienkowe stojąca są pojemne – to duża zaleta. Ale trzeba pamiętać, że meble mają niemal nieustanny kontakt z wodą (podczas mycia rąk czy kąpieli szafka jest zwykle zachlapywana, a nogi stoją na wilgotnym podłożu właściwie bez przerwy). Warto zatem postawić szafki umywalkowe np. na nóżkach gumowych. Z szafką wiszącą do łazienki nie ma takich problemów. Łatwiej ją też dopasować do łazienki małej i można powiesić ją na wysokości odpowiedniej dla domowników (szafki łazienkowe stojące mają standardową wysokość ok. 80 cm, co nie jest wygodne np. dla osób wysokich). Tylna płyta szafki powinna być odsunięta od ściany – kilkumilimetrowa szpara pozwoli na cyrkulację powietrza, co zapobiegnie zawilgoceniu i, w efekcie, wypaczeniu mebla.

Zestaw mebli łazienkowych w stylu loft, industrialnym Brooklyn set 60

Odpowiedni materiał

Najpopularniejszym materiałem wciąż pozostaje wilgocioodporna płyta MDF, wykonana z przetworzonego drewna. Charakteryzuje się bowiem wysoką odpornością na pęcznienie i absorbcję wody. Jest także, w porównaniu ze standardowymi płytami wiórowymi, w mniejszym stopniu narażona na wypaczanie i odkształcenia. – Gwarancję trwałości daje również szczelnie nałożony dwuwarstwowy, wodoodporny lakier poliuretanowy. Zapewnia on ochronę przy kontakcie z wodą i środkami chemicznymi, zabezpieczając jednocześnie powierzchnie mebli przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design