Home » Poradnik » Uncategorized » Projektowanie biura – o czym należy pamiętać?

Przestrzeń biurowa musi być odpowiednio zaplanowana. Jest to miejsce pracy, a zatem trzeba urządzić je z troską o komfort wykonywania zadań służbowych. Jednocześnie należy zadbać o estetykę, ponieważ wnętrza biurowe stanowią swego rodzaju wizytówkę całego przedsiębiorstwa. Dlatego aranżacja powinna być rzetelnie przemyślana. O czym warto pamiętać? Sprawdź!

Podstawowe informacje dotyczące projektowania wnętrz biurowych

Bez wątpienia projekty wnętrz biurowych mają duże znaczenie w kontekście komfortu korzystania z przestrzeni służbowej, wykonywania zadań, a także atmosfery panującej w miejscu pracy. To, jak urządzony jest wystrój, stanowi istotną kwestię również z punktu widzenia kontrahentów. Celem jest stworzenie praktycznego i eleganckiego wnętrza dopasowanego do specyfiki wykonywanej działalności oraz wizerunku, jaki firma chce budować. Wygląd biura odgrywa także ważną rolę, jeśli chodzi o skupienie podczas spotkań biznesowych oraz przeprowadzania działań w przedsiębiorstwie. Nie może on rozpraszać pracowników, czy też klientów.

Rozważając o takich przedsięwzięciach jak aranżacja wnętrz biurowych, z pewnością trzeba dokładnie zaplanować poszczególne etapy pracy. Wśród istotnych kwestii wymienić należy wybór:

 • koncepcji wizualnej,
 • mebli,
 • wyposażenia biurowego,
 • dekoracji.

Należy zwrócić uwagę na to, aby wszelkie elementy estetyczne były odpowiednio do siebie dopasowane. Mogą być zestawione na zasadzie kontrastu lub też współgrać ze sobą w stonowany sposób, niemniej jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, aby tworzyły one spójną kompozycję. Wyposażenie meblowe i biurowe również jest tutaj bardzo istotne, ale w tym przypadku konieczne jest także uwzględnienie zagadnień o charakterze praktycznym.

Aranżacja biur – jak dbać o funkcjonalność przestrzeni?

Sfera funkcjonalna przestrzeni musi być przemyślana pod kątem zadań, które będą w niej wykonywane. Należy więc sporządzić listę urządzeń i mebli, które są potrzebne do realizacji celów służbowych w danym biurze. Projektowanie wnętrz powinno być ukierunkowane na kwestie użytkowe, gdyż mają one realny wpływ na komfort wykonywania działań niezbędnych do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Meble trzeba wybierać tak, aby były one wygodne i efektywnie wykorzystywały dostępną powierzchnię. Podobnie jest z wszelkimi sprzętami. Wymiary elementów wyposażenia muszą być dopasowane do metrażu obiektu.

Projekty wnętrz biurowych – co jest ważne od strony estetycznej?

Od strony wizualnej konieczna jest dbałość o spójność stylistyczną. Koncepcja dotycząca estetyki przestrzeni powinna być jednolita i dobrze przemyślana. Dotyczy to wszystkich elementów wykorzystywanych w poszczególnych pomieszczeniach. Warto postawić na proste i eleganckie połączenia, ponieważ stonowany wystrój sprzyja skupieniu na wykonywanych obowiązkach. Ważne jest też to, aby całościowa kompozycja była uporządkowana pod kątem kolorystycznym. Projektowanie wnętrz biurowych powinno być poprowadzone w taki sposób, aby aranżacja była reprezentacyjna. Jest to bowiem wizytówka przedsiębiorstwa. Dobrze jest ustalić na samym początku, w jakiej stylistyce chcesz się poruszać. Może to znacząco pomóc w doborze dekoracji i innych elementów.

Aranżacja biura open space – przydatne wskazówki

W wielu przedsiębiorstwach bardzo ważną rolę odgrywa przestrzeń współdzielona. Często są to po prostu stanowiska pracownicze umiejscowione w ogólnodostępnym miejscu. Niemniej jednak nieraz spotyka się również pomieszczenia wspólne dla pracowników, czy też poczekalnie dla klientów. Aranżacja biura open space musi uwzględniać komfort użytkownika, a jednocześnie być atrakcyjna z perspektywy estetycznej. Ważne jest tutaj także to, aby efektywnie wykorzystywać powierzchnię, która jest do dyspozycji.

Trzeba więc podejść do tego tematu bardzo praktycznie i stosować funkcjonalne rozwiązania w obszarze wyposażenia meblowego. Dobrym pomysłem jest zapewnienie wolnej przestrzeni – wówczas oczekiwanie na obsługę, czy też wykonywanie obowiązków odbywa się w pomieszczeniu, w którym jest dużo miejsca. To ma niejednokrotnie ogromne znaczenie, jeśli chodzi o komfort osób tam przebywających.

Architekt wnętrz biurowych – w czym może ci pomóc?

Bardzo przydatnym rozwiązaniem może być skorzystanie z profesjonalnej pomocy eksperta. Architekt wnętrz biurowych to specjalista, z którym współpraca jest świetną okazją do tego, aby przedstawić swoje pomysły oraz przedyskutować je z kimś, kto na co dzień funkcjonuje w branży i ma w niej doświadczenie.

Jest to dla Ciebie doskonała szansa na zasięgnięcie opinii i porady, a także na wyjaśnienie wątpliwości. Przykładem może być tutaj chociażby nasza firma – KDK Design, której spektrum działalności obejmuje między innymi takie zadania jak aranżacja wnętrz biur. Służymy swoim Klientom kompleksowym wsparciem w tym zakresie, co może się bardzo przydać przedsiębiorcom planującym urządzanie przestrzeni biurowej w prowadzonej firmie.

Współpraca z profesjonalistami ma wiele zalet. Dzięki niej można bowiem osiągnąć bardzo interesujące efekty. Wśród pozytywnych aspektów takiego rozwiązania wymienić można np.:

 • oszczędności czasowe – dzięki powierzeniu części zadań specjalistom,
 • możliwość zasięgnięcia opinii osób z branży,
 • wspólną pracę nad rozwiązaniami,
 • profesjonalne wsparcie doradcze.

Kompleksowe projektowanie wnętrz biurowych

W wielu przypadkach aranżacja biur to naprawdę bardzo duże wyzwanie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w działalności gospodarczej każdy szczegół ma często ogromne znaczenie dla funkcjonowania biznesu. Nie inaczej jest w odniesieniu do wykorzystywanej przestrzeni. Należy umiejętnie wydobywać z niej potencjał i zaplanować jej wystrój. Bez względu na to, czy dysponujesz powierzchnią open space, czy też klasycznym wnętrzem biurowym, musisz zwracać uwagę na detale oraz pamiętać o tym, że zarówno komfort użytkowania, jak i strona wizualna ma istotny wpływ na atrakcyjność pomieszczeń. Jednocześnie Twoje biuro powinno być dopasowane do działalności, którą się zajmujesz.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

  Prawa autorskie © 2022 KDK Design