Home » Poradnik » Uncategorized » Jaki rodzaj tapety wybrać?

Tapetowanie ścian – jaką tapetę wybrać?

Szeroka oferta tapet dekoracyjnych wieńczących remont naszego wymarzonego mieszkania pozwala na dobór tej jednej jedynej i skupienie się już tylko na wystroju wnętrza. Mając
stosunkowo niski budżet możemy zdecydować się na odnowienie wnętrza.

Jaką tapetę jednak wybrać? Wybór jest zależny nie tylko od koloru lecz również od modelu tapety. Popularne stały się ostatnio tapety na fizelinie (rodzaj tapet winylowych), w których fizelina jest elementem nośnym a na zewnątrz jest specjalny rodzaj folii. Fizelina to włóknina powstała z termicznego połączenia włokien syntetycznych (m.in. polipropylenowych, polieterosulfon), bądź ich sklejenia.

Swoją popularność zdobyły dzięki odporności na zmywanie (ich mycie nie powoduje zmiany koloru ani zmiany struktury) jak również łatwości nakładania. Często bowiem nie
chcemy robić dużego remontu a jedynie odświeżyć pokój. Tapety na fizelinie nie potrzebują czasu zmiękczania, ponieważ nie rozciągają się ani nie kurczą.

Są mocne, elastyczne i oferowane w dużej gamie kolorystycznej. Dodatkową ich cechą jest poprawa izolacji wnętrza poprzez tłumienie hałasu. Dlatego wystarczy pokryć ścianę klejem i następnie przyłożyć tapetę. A jeśli za jakiś czas znów będziemy chcieli zmienić design naszego wnętrza i odświeżyć pokoje tapety na fizelinie zrywa się na sucho i nie pozostawiają po sobie pozostałości.

Tapety samoprzylepne – proste i przyjemne tapetowanie powierzchni

Zalety:
• łatwe w instalacji i demontażu – nie potrzebują specjalistycznego kleju, wystarczy zerwać folię ochronną i przymocować tapetę na dowolnej płaskiej, gładkiej, czystej i suchej powierzchni. Tapety można łatwo usunąć bez śladów kleju i uszkodzeń powierzchni, nawet na suchych pomalowanych ścianach,
• wielokrotne w użyciu – tapety można wielokrotnie odklejać i przyklejać w innych miejscach, nie zostawiając jednocześnie żadnych śladów na wytapetowanej wcześniej powierzchni. Proces samego demontażu musi jednak przebiegać według określonej techniki, która zapobiegnie zabrudzeniu tapety.
• wszechstronne do każdych powierzchni – doskonale nadają się do oklejania ścian, schodów, mebli, drzwi, szyb, płytek, sprzętu elektronicznego i innych przedmiotów codziennego użytku.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design