Home » Poradnik » Projekty wnętrz » Jaki powinien być nowoczesny gabinet prezesa?

Biurowe wnętrza są ważną częścią wizerunku firmy. Sprawdź, jak powinna wyglądać aranżacja biura prezesa. Postaw na profesjonalny i nowoczesny wystrój, który zrobi wrażenie na klientach i współpracownikach. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w luksusowe wyposażenie i na co zwrócić uwagę przy projektowaniu gabinetu szefa.

Aranżacja biura prezesa

Na początku trzeba uświadomić sobie, że biuro prezesa to wyjątkowe miejsce, które można określić biznesowym centrum firmy. Właśnie tam odbywają się najważniejsze rozmowy. Odpowiednia aranżacja korzystnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa oraz pomoże w budowaniu relacji z klientami, pracownikami oraz partnerami handlowymi. Warto dobrze przemyśleć projekt gabinetu. Panująca we wnętrzu atmosfera może ułatwić negocjacje biznesowe oraz umocnić pozycję osoby zarządzającej firmą. Inwestycja w dobrze przemyślany wystrój i luksusowe wyposażenie z pewnością się zwróci.

Przestronne biurko i nowoczesny sprzęt

Jednym z najważniejszych mebli w biurze należącym do prezesa jest biurko. Powinno być duże, solidne i przyciągające uwagę wchodzących do wnętrza osób. Przydatny będzie przestronny blat, na którym bez problemu pomieszczą się wszystkie dokumenty i sprzęty. Warto zainwestować w biurko z szufladami, które ułatwią zachowanie porządku w miejscu pracy. Należy unikać bałaganu, który kojarzy się z chaosem i zakłóca wizerunek dobrego zarządzania. Inwestuj w nowoczesne urządzenia biurowe. Partnerzy biznesowi muszą wiedzieć, że mają kontakt z profesjonalnym przedsiębiorstwem, gdzie sprzęty działają sprawnie, szybko i bezawaryjnie.

Fotel biurowy, stolik i kanapa

Kolejnym ważnym elementem biurowego wyposażenia jest fotel prezesa. Najlepiej sprawdzi się model obrotowy, który został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Świetnym rozwiązaniem są tapicerka ze skóry oraz gumowe kółka, nierysujące podłogi. Regulowane oparcie natomiast pozwoli zapobiec bólom pleców, wynikającym z długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Aranżacja gabinetu powinna uwzględniać miejsce do przyjmowania gości. Ciekawym przykładem jest tutaj projekt biura ze strefą wypoczynkową, w którym znajdują się eleganckie fotele, przestronna kanapa, stolik z czarnym blatem i telewizor. Takie meble sprzyjają prowadzeniu rozmów z partnerami biznesowymi. W przyjaznej atmosferze można uzyskać znacznie korzystniejsze warunki umów.

Stonowane dekoracje

Przy projektowaniu gabinetu należy postawić na uniwersalne rozwiązania i stonowane dekoracje. Aranżacja powinna spodobać się każdemu. Trzeba unikać artystycznych wizji i krzykliwych dodatków. Istotne jest również zachowanie wrażenia uporządkowanego, sprzyjającego koncentracji wnętrza. Dobrym rozwiązaniem są projekty minimalistyczne i loftowe. Do ozdobienia biura możesz wykorzystać rośliny doniczkowe, nowoczesny zegar, dywan lub obraz na ścianę. Staraj się zachować spójność kolorystyczną i korzystaj ze ściśle ograniczonej palety barw.

Układ mebli i oświetlenie

Jak ustawić meble? W centralnej części gabinetu powinno znajdować się biurko. Umieść je naprzeciwko drzwi. Zadbaj o jak najbardziej funkcjonalny układ wnętrza. Dobry projektant zawsze rozpoczyna swoją pracę od przeanalizowania potencjału określonego pomieszczenia. Jeśli ma do dyspozycji niewielki metraż, skupia się na jego optycznym powiększeniu i rozjaśnieniu. W tym celu przydają się zwłaszcza szklane elementy i jasne kolory mebli. Szczególną uwagę trzeba też zwrócić na oświetlenie. Lampy sufitowe muszą być stabilnym źródłem światła i zostać rozmieszczone w taki sposób, by w każdym punkcie pomieszczenia było jasno. Dodatkowo warto zdecydować się na elegancką lampę stojącą.

Wystrój nowoczesnego gabinetu

Jak efektownie zaaranżować gabinet prezesa? Zainwestuj w luksusowe wyposażenie i zadbaj o jego odpowiedni układ. Stwórz atmosferę sprzyjającą nawiązywaniu relacji biznesowych. Świetną opcją jest aranżacja loftowa lub minimalistyczna. Szukasz inspiracji? Śledź nasz blog. Dzięki wskazówkom projektantów dobierzesz najlepsze meble i dodatki do swojego biura.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design