Home » Poradnik » Uncategorized » Jak zaprojektować kuchnię idealną?

Kuchnia to serce całego domu, spędzamy w niej wiele czasu, to właśnie tu toczy się życie rodzinne. Jest wyjątkowym miejscem gromadzącym domowników, którzy wspólnie przygotowują posiłki, rozmawiają, czy po prostu odpoczywają po pracowitym dniu. Jakie warunki powinna spełniać kuchnia idealna?

Zaprojektowana z głową – funkcjonalna

W każdej kuchni znajduje się pięć stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, gotowania i pieczenia. Pierwszą czynnością powinno być optymalne rozplanowanie najważniejszych trzech urządzeń w kuchni, a mianowicie: lodówki, zlewozmywaka i płyty grzewczej/ piekarnika, aby całość była jak najbardziej funkcjonalna i ergonomiczna. Tworzą one wierzchołki tzw. „trójkąta roboczego”, czyli zasady organizującej wygodną i szybką pracę w kuchni.

Dopasowana do pomieszczenia

W parze z planowaniem trzech głównych stref powinno iść dokładne mierzenie całej powierzchni i wszystkich odstępów między poszczególnymi komponentami. Ważne parametry to m.in. odległość od podłogi do sufitu i okien oraz szerokość ścian. Należy zanotować, gdzie znajdują się wszelkiego rodzaju przyłącza i instalacje, krawędzie oraz elementy wystające ze ścian. Dobrym pomysłem jest stworzenie prostego rzutu pomieszczenia, z nałożonymi wymiarami i zaznaczonymi przyłączami.

Dostosowana do potrzeb domowników

Doskonała kuchnia to taka, która jest w 100% dopasowana do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników – jej powierzchnia jest optymalnie zagospodarowana, a sprzęt AGD przystosowany do stylu życia. Na początku musimy przyjrzeć się profilowi rodziny, następnie – jej potrzebom i stylowi życia. Innych rozwiązań będzie wymagała kuchnia dla singla, inna dla pary, a inna dla wieloosobowej rodziny czy seniorów.

Dobrze oświetlona

Dziś światło pełni funkcję nie tylko użytkową, ale również aranżacyjną. Coraz częściej decydujemy się w kuchni na większą ilość małych i rozproszonych w przestrzeni punktów, zamiast jednej, umieszczonej centralnie pod sufitem lampy.
Nie każdy wie, że na nasz komfort mają wpływ również parametry wybranych żarówek: temperatura światła czy wskaźnik oddawania barw. W kuchni warto stosować źródła światła o stymulującej, neutralnej lub relaksującej ciepłej barwie (temperatura około 2700 -4000 K) i wskaźniku oddawania barw (Ra) powyżej 80.

W Twoim stylu

Aranżacja i wystrój kuchni powinny współgrać z resztą Twojego domu. Jeśli jesteś zwolennikiem ciepłych, przytulnych wnętrz, to taka również powinna być Twoja kuchnia. Duże możliwości dają systemy modułowych mebli kuchennych. Dzięki możliwości dowolnego dopasowania wielkości szafek, ich rozkładu i zabudowy, można dopasować kuchnię idealnie do swoich potrzeb. Szeroki wybór frontów, korpusów, blatów czy uchwytów sprawia, że Twoja kuchnia może być dokładnie taka, o jakiej marzysz. Możesz zdecydować się na ponadczasową klasykę, modny i nowoczesny efekt totalnej bieli, mocne, energiczne kolory czy nigdy niewychodzące z mody, naturalne kolory drewna.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design