Home » Poradnik » Projekty wnętrz » Jak zaaranżować elegancką łazienkę?

Piękno niejedno ma imię. Widać to m.in. w aranżacjach wnętrz. Rozmaite style pozwalają urządzić elegancką łazienkę, w której przyjemnie będzie się spędzać czas. Jak jednak zaprojektować takie pomieszczenie, by spełniało najwyższe wymagania estetyczne użytkownika? O tym chcielibyśmy opowiedzieć w artykule poniżej. Podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas planowania i wykańczania wnętrza. Zachęcamy już teraz do lektury.

Wybierz odpowiedni styl wnętrzarski

Wszystko zaczyna się od odpowiedniego projektu. Aranżacja łazienki – czy to w apartamencie w Warszawie, czy w kamienicy w Krakowie, wymaga dobrania dopasowanego do indywidualnych wymagań stylu. Niektóre z nich jednak nadają się lepiej do zaprojektowania eleganckiego wystroju niż inne. Jakie?

Należy do nich m.in. klimat glamour. Taka aranżacja łazienek odwołuje się wprost do złotych lat Hollywood. W latach 30-50. XX wieku, gdy trend ten rozwijał się najdynamiczniej, artyści lubowali się we wnętrzach pełnych przepychu, tworząc zupełnie nową modę wnętrzarską. Charakterystyczne dla niego są intensywne odcienie, bogate zdobienia, ale i lekki retro-sznyt. To doskonała opcja dla każdego, kto szuka połączenia wzorców klasycznych z współczesnymi nurtami.

Zupełnie inaczej prezentują się aranżacje łazienek w duchu nowoczesności. W tym przypadku kosztowne, detalizowane dodatki zastępowane są prostymi formami i zupełnym minimalizmem. Styl ten stawia na proste barwy z pewnymi akcentami, wyróżniającymi się na tle reszty wystroju. Czerń, biel, szarości lub delikatne beże… to kolory typowe dla tego typu wystroju. Istotne jest też bardzo dobre oświetlenie – nowoczesność oznacza jasne wnętrza!

Jeśli chcesz zaprosić nieco egzotyki do swojej łazienki, możesz wybrać aranżację w stylu dalekowschodnim, np. japońskim. Uważa się go za bardziej nowoczesny niż swojski dla europejskiego klasycyzm, gdyż także i tu dominuje pewna prostota. Pojawia się w nim jednak więcej detali – począwszy od malowideł na ścianach, po np. drobną ceramikę, służącą za pojemniki na akcesoria łazienkowe. Charakterystyczne dla tych wnętrz są również drewniane elementy wykończenia – od ścianek działowych po boazerie i zabudowy wybranych elementów armatury.

Dobierz odpowiednie materiały i elementy wyposażenia

Jeśli pragniesz elegancji w łazience, musisz wybrać też odpowiednie materiały – trwałe i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Można postawić np. na naturalne materiały, takie jak kamień, wielkoformatowa glazura lub drewno. Alternatywą dla nich są syntetyczne zamienniki. Kosztują one mniej, mają podobne właściwości i zwykle wykazują się zbliżoną trwałością jeśli się o nie odpowiednio dba.

Warto pamiętać, że materiały te muszą być dostosowane do warunków łazienki. Przykładowo więc podłogi powinny być antypoślizgowe. Z kolei ściany pod prysznicem lub przy wannie najlepiej, aby były odpowiednio gładkie, co ułatwi ich czyszczenie.

Pozostaje jeszcze dobór armatury – dopasowanej do wnętrza i potrzeb użytkownika. Zdecydowanie warto inwestować w wysokiej jakości wanny czy brodziki wraz z kabinami. Nie należy na nich oszczędzać, gdyż często wiąże się to z wykorzystaniem kiepskich gatunkowo surowców. Z tego powodu też dobrze postawić na artykuły dostarczone przez renomowanych producentów.

Czy warto korzystać z pomocy specjalisty w projektowaniu łazienki?

Samodzielne projektowanie łazienek w Warszawie czy gdziekolwiek indziej bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli chce się uzyskać efekt „wow”. Odpowiednie dobranie materiałów, a następnie wyposażenia pomieszczenia, wymaga zagłębienia się w temat, na co nie każdy ma czas. Dlatego dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy fachowców, specjalizujących się w aranżacji przestrzeni. Wtedy zyskuje się pewność, że wizja zostanie umiejętnie przeniesiona do danego wnętrza.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design