Home » Poradnik » Projekty wnętrz » Jak urządzić przedpokój?

Powszechne jest przekonanie, że tylko przestronny hall daje prawdziwą swobodę pod względem projektowania wystroju. Jednak nawet niewielki korytarz może stać się niezwykle funkcjonalnym, a przy tym efektownym pomieszczeniem, jeśli tylko zadbasz o jego odpowiednią aranżację. Zastanawiasz się, na co zwracać uwagę przy projektowaniu, by stworzyć wnętrze idealnie dopasowane do swoich potrzeb? Sprawdź nasze porady i zobacz, o czym pamiętać, realizując projekt przedpokoju w stylu glamour, nowoczesnym oraz skandynawskim.

Przedpokój – wizytówka Twojego domu!

W aranżacjach wnętrz, tak jak w życiu, bardzo liczy się pierwsze wrażenie. Po wejściu do domu oczom naszym oraz naszych gości ukazuje się właśnie przedpokój, dlatego już na etapie projektowania warto zadbać, by jego wnętrze pod względem wystroju oraz użyteczności harmonizowało z pozostałymi pokojami. Nie ma większego znaczenia, czy Twoje mieszkanie wykończone jest na styl skandynawski, jesteś fanem nowoczesnych nurtów architektonicznych, czy kochasz stylistykę glamour. Znacznie ważniejsze jest to, by już po przekroczeniu progu domu nikt nie miał wątpliwości, jaki trend wnętrzarski dominuje w całym budynku.

Jak stworzyć praktyczny projekt przedpokoju?

Stworzenie efektownej aranżacji nie wyklucza przemyślanego zagospodarowania przestrzeni. Dzięki temu niezależnie od stylu możesz urządzić korytarz w sposób, który zapewni wysoki komfort i ergonomię użytkowania. Funkcjonalny projekt przedpokoju może oznaczać m.in.:

 • wygospodarowanie miejsca na przechowywanie odzieży,
 • wykorzystanie praktycznych wieszaków, półek, szuflad czy szafek,
 • zabudowę lub aranżację wnęki w ścianie,
 • zapewnienie wygodnego siedziska do zakładania i zdejmowania obuwia,
 • zadbanie o oświetlenie, które ułatwi korzystanie z korytarza.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze i zarazem najmodniejsze trendy ostatnich lat, które warto wykorzystać przy projektowaniu przedpokoju. Sprawdź, jak stylowo urządzić to niezwykle ważne miejsce w każdym domu, nadając mu charakter nowoczesny, skandynawski lub glamour!

Przedpokój w stylu skandynawskim

Od kilku lat również w Polsce ogromną popularnością cieszą się aranżacje inspirowane daleką Północą. Projektując przedpokój w stylu skandynawskim, należy skupiać się na jasnych wnętrzach, ciepłym świetle oraz geometrycznych wzorach. Oryginalny efekt uzyskasz, wybierając ługowane drewniane podłogi, kładąc na nich puszysty dywan lub pokrywając ściany białą cegłą. Meble w tego rodzaju projektach muszą harmonizować z pozostałymi elementami wystroju. W niewielkim pomieszczeniu dobrze sprawdzą się minimalistyczna szafka na buty z siedziskiem, wiszące lustro oraz stylowe wieszaki na ubrania. Oświetlenie skandynawskiego przedpokoju powinny stanowić oprawy oraz lampy o prostej stylistyce, subtelnie podkreślające estetykę całej aranżacji.

Przedpokój w stylu nowoczesnym

Nieco inaczej należy podejść do projektowania korytarza, chcąc urządzić go na styl nowoczesny. Tego rodzaju aranżacja powinna być zbudowana na efektownych, widocznych kontrastach, które ożywią lokal. Ściany warto ozdobić tynkiem dekoracyjnym, betonem architektonicznym lub fototapetą, rezygnując z ozdobnych detali. Na podłodze doskonale prezentują się błyszczące wielkoformatowe płytki glamour lub industrialne odcienie bieli, szarości, beżu lub czerni. Projekt przedpokoju w stylu współczesnym może także oznaczać industrialne meble oraz oświetlenie.

Warto postawić na nowoczesną garderobę o prostej konstrukcji, łączącej drewno, metal oraz szkło. Idealnym rozwiązaniem niemal zawsze okazuje się zabudowa wnęki, dzięki której zyskasz dodatkową przestrzeń. Zapomnij też o bogato zdobionych żyrandolach! Zamiast nich wybierz plafony, listwy lub oprawy halogenowe, a zamiast tradycyjnego wiszącego lustra postaw na model wbudowany w ścianę, najlepiej z podświetleniem LED.

Przedpokój w stylu glamour

Jeszcze inaczej do kwestii projektowania korytarza powinni podejść miłośnicy luksusu i efektownych dekoracji. Tego rodzaju aranżacje najłatwiej wykonać w przestronnym pomieszczeniu, w którym łatwo rozlokujesz garderobę, lustro, komodę czy szafkę na buty z pikowanym, tapicerowanym siedziskiem. Przedpokój w stylu glamour musi błyszczeć już od samego wejścia! Pałacowe meble złote i srebrne dodatki podkreślające ekskluzywną stylistykę wnętrza, czy bogato zdobiony, kryształowy żyrandol, nadadzą korytarzowi wyszukany charakter. Projekt warto uzupełnić o efektowny obraz na ścianę lub elegancki dywan na podłogę.

Projektowanie małego przedpokoju – o czym pamiętać?

Nawet niewielki przedpokój można zaaranżować tak, by połączyć efektowną estetykę z funkcjonalnością. Doskonałą propozycją do wąskich i małych metraży są wymienione tutaj dekoracje w stylu skandynawskim czy industrialnym. Rozwiązania takie jak zabudowa wnęk, wielkoformatowe płytki podłogowe czy duże lustra optycznie powiększą wnętrze i podniosą jego funkcjonalność. W ciasnym i niewielkim korytarzu lepiej zrezygnować z dużej liczby dodatków i dekoracji, których nadmiar może utrudnić jego komfortowe użytkowanie na co dzień.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

  Prawa autorskie © 2022 KDK Design