Home » Poradnik » Uncategorized » Jak urządzić domowe biuro?

Obecnie praca w trybie zdalnym w zaciszu własnego mieszkania to codzienność wielu osób. Jeśli Ty także w ten sposób realizujesz swoje obowiązki, musisz zadbać o prawidłową aranżację home office. Wykonanie projektu domowego biura to duże wyzwanie, jednak możesz sobie z nim poradzić, korzystając z kilku poniższych wskazówek. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń do pracy w dowolnym pomieszczeniu.

Zalety pracy w domu

W ciągu ostatnich kilku lat odsetek osób wykonujących obowiązki służbowe we własnym domu znacznie wzrósł. W dużej mierze przyczynił się do tego koronawirus i związana z nim pandemia. Home office to model pracy mający wiele zalet, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Ci pierwsi cenią sobie oszczędność czasu. W końcu nie muszą wcześnie wstawać, aby dojechać do biura, a także nie stoją w korkach w trakcie powrotu. Natomiast szefowie mogą liczyć na większą efektywność swoich podwładnych i nie tracą pieniędzy na opłaty związane z prowadzeniem stacjonarnej siedziby.

Aby jednak taki model pracy sprawdził się w Twoim przypadku, musisz stworzyć domowe biuro, którego aranżacja powinna być dokładnie przemyślana. W dobrym projekcie trzeba uwzględnić wszystkie potrzeby związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych, dzięki czemu Twoja praca stanie się bardziej efektywna i nie będzie kolidować z życiem osobistym. Tworząc home office, musisz wybrać:

 • miejsce,
 • stylistykę,
 • meble i dodatki.

Dobra przestrzeń na home office

Idealnym rozwiązaniem dla pracowników zdalnych jest aranżacja biura domowego w osobnym pomieszczeniu, które będzie służyć wyłącznie do celów zawodowych. Niestety, stosunkowo niewiele osób dysponuje dodatkowym pokojem, dlatego taka opcja często nie wchodzi w grę. Jednak dobrze przemyślany projekt pozwoli Ci zaadaptować home office praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ostateczny wybór powinien być uzależniony od rozmiaru danego wnętrza.

Często wybieranym miejscem na aranżację domowego biura jest sypialnia, w końcu służy Ci tylko do snu i w dzień spędzasz w niej niewiele czasu. Poza tym home office można zaprojektować też w:

 • przedpokoju,
 • salonie,
 • kuchni/jadalni.

W każdym z wymienionych pomieszczeń musisz zadbać o odpowiednie oddzielenie strefy pracy od pozostałej części wnętrza. Dzięki temu po zakończeniu dnia roboczego płynnie przejdziesz z trybu home office do codziennych obowiązków i życia rodzinnego. Wbrew pozorom jest to ważna kwestia, szczególnie jeśli praca zdalna to dla Ciebie normalny model, a nie sporadyczna, chwilowa opcja.

Stylistyka domowego biura

Kiedy już określiłeś miejsce, w którym stworzysz home office, czas zastanowić się nad stylistyką tego wnętrza. Tworząc projekt domowego biura, nie powinieneś opierać się tylko na swoich preferencjach, ale też na specyfice kąta do pracy. Zbyt krzykliwe dodatki i kontrastujące barwy mogą obniżać Twoją koncentrację. Z drugiej strony całość musi być dopasowana do pozostałej części salonu czy sypialni, w której zaaranżowałeś gabinet.

Popularnym rozwiązaniem w przypadku home office jest stylistyka skandynawska. Bazuje na jasnych, pastelowych tonacjach, które łatwo ożywisz z pomocą dodatków w intensywniejszych barwach. Możesz też postawić na eklektyzm, mieszając ze sobą różne aranżacje np. retro z nowoczesną. Dużą popularnością cieszą się również domowe biura inspirowane loftami, w których dominują meble i dodatki z metalu oraz surowego drewna.

Home office – meble i dodatki

Najważniejszym meblem w Twoim domowym biurze jest bez wątpienia biurko, przy którym będziesz wykonywać swoje codzienne, służbowe obowiązki. Polecamy szczególnie modele narożne (np. Biurko narożne loftowe Studio 130×46 cm), zapewniające dużą powierzchnię roboczą, jednocześnie nie zabierając zbyt wiele przestrzeni w pomieszczeniu. Do tego dokup koniecznie wygodny, ergonomiczny fotel, najlepiej z opcją regulacji zagłówka (np. Fotel ergonomiczny Spectrum HB – SitPlus).

W trakcie aranżacji home office nie zapomnij o wyznaczeniu miejsca do przechowywania dokumentów i innych akcesoriów niezbędnych do pracy. W tym celu warto wykorzystać profesjonalne szafki i regały zaprojektowane z myślą o domowym biurze. Postaw na meble z dużą liczbą półek i szuflad, aby lepiej posegregować wszystkie przedmioty.

Twoje biurko powinno być ustawione w miejscu z dobrym dostępem do naturalnego światła, najlepiej przy oknie. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest możliwe, postaw na przemyślane sztuczne oświetlenie! Podstawą jest prawidłowo dobrana lampka stołowa z opcją ustawienia kąta nachylenia. Umieść w niej żarówkę o chłodnej barwie światła, która jest najlepsza do pracy. Nie zapomnij też o dodatkach w postaci np. plakatów motywacyjnych oraz zielonych roślin doniczkowych.

Aranżacja home office z KDK Design

Adaptacja miejsca do pracy we własnym mieszkaniu przebiegnie bezproblemowo, jeśli odpowiednio wybierzesz przestrzeń oraz stylistykę home office. Wszystkie meble i akcesoria, jakie będą potrzebne w trakcie aranżacji, znajdziesz w naszym sklepie internetowym. W KDK Design tworzymy też profesjonalne projekty domowych biur, zawsze znajdując optymalne rozwiązanie, spełniające indywidualne potrzeby klientów. Skontaktuj się z nami i powiedz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
  Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

  Prawa autorskie © 2022 KDK Design