Home » Poradnik » Uncategorized » Rodzaje blatów do biurek i stolików

Blaty do stołów: topalit, melamina, laminat – czym się różnią?

Różnice w cenie blatów do stołów są znaczne a przy wyborze blatu kierujemy się czymś więcej niż tylko ceną. Zastanawiamy się jednak skąd tak duża rozpiętość cenowa i czym tak naprawdę różnią się od siebie popularne rodzaje blatów do stołów.

Fornir to szlachetny naturalny materiał o niepowtarzalnym odcieniu i rysunku osłojenia.
Jako materiał naturalny ma swoje cechy, jedną z nich są różnice w wyglądzie. Poszczególne elementy różnią się od siebie odcieniem i kolorem. Naturalny oznacza stworzony przez naturę a natura nie kopiuje.

Stąd też blaty w okleinie naturalnej będą miały niepowtarzalne sęki, nierównomierną szerokość przyrostów czy też różną kolorystykę wybarwienia.Okleina naturalna będzie miała własności drewna, wystawiona na działanie promieni słonecznych będzie podatna na blaknięcie z upływem czasu. Fornir to materiał podatny na zarysowania, nieodporny na wysoką temperaturę. Dlatego też blaty z okleiną naturalną stosowane są do pomieszczeń zamkniętych.

Podobne właściwości będą miały blaty drewnopochodne – płyta wiórowa melaminowana, płyta pilśniowa lakierowana i MDF lakierowany. Materiały naturalne są wrażliwe na wilgoć w związku z powyższym należy odpowiednio je czyścić pamiętając o wycieraniu do sucha.

Bardziej odpornym blatem, który może być stosowany na zewnątrz (ogród, kawiarnia w ogrodzie) jest topalit. Jest dużo bardziej odporny na wysoką temperaturę (180 stopni), nie straszne mu zmienne warunki atmosferyczne np. deszcz, promienie UV, jest bardzo odporny na zarysowania czy żar papierosa, zaplamienia, uderzenia ciężkimi przedmiotami, obijania krawędzi. Polecany głównie do placówek, w których będzie mógł być mocno eksploatowany, do kawiarni, barów.

Wybierając blaty do stołów pamiętajmy o ich głównym przeznaczeniu. Melamina jest lekka, ekologiczna, wytrzymała na nacisk natomiast Topalit jest ciężki, bardziej odporny, do pozostawienia na zewnątrz.

Z uwagi na zastosowanie możemy również wziąć pod uwagę możliwość wyboru kolorystyki blatu jak również grubości.

Kontakt Zapraszamy do kontaktu

 

Salon wyposażenia wnętrz KDK-Design
Projektowanie wnętrz KDK-Design
ul. Warszawska 53, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Poniedziałek-piątek: 10-18 Sobota: 10-14

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27, podanych w formularzu kontaktowym w celu i zakresie potrzebnym do nawiązania i wymiany korespondencji z Administratorem danych osobowych. Wiem, że wyrażona przeze mnie zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie cofnięta, przy czym cofnięcie wyrażonej zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody.
    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę UNIQUE Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Stojadła, 05-300, Mińsk Mazowiecki, ul. Kołbielska 27w celach marketingowych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – prawo telekomunikacyjne.
    Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść. Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli informacyjnej określającą szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez administratora danych osobowych: spółkę UNIQUE sp. z o.o. i wskazanymi w nich informacjami, a także akceptuję ich treść.

    Prawa autorskie © 2022 KDK Design